Ma pojawić się w przyszłym tygodniu. Tańszy węgiel dla mieszkańców Kalisza

2022-11-25 12:09
Ma pojawić się w przyszłym tygodniu. Tańszy węgiel dla mieszkańców Kalisza
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będzie już dostępny. Mowa o tańszym węglu, który ma pojawić się w Kaliszu. Umowy ze spółką, która otrzymała harmonogram dostaw zostały już podpisane.

Miasto ma również przygotowane i uzgodnione treści umowy z firmami dystrybuującymi węgiel.

Jestem przekonany, że jeżeli dostawca czarnego paliwa nie zawiedzie, to mieszkańcy powinni zgłaszać się po węgiel w przyszłym tygodniu. Mieszkańców będziemy o tym informować na bieżąco. Jak tylko dostaniemy informacje od dostawcy, czyli Węglokoksu S.A. w Katowicach, że jest on na składach.

Mówi Paweł Bąkowski, naczelnik wydziału środowiska Urzędu Miasta Kalisza

Do tej pory kaliski magistrat przyjął już ponad 1000 wniosków na zakup tańszego czarnego paliwa, ale dokumenty napływają cały czas.

Na bieżąco je weryfikujemy, bo taki mamy obowiązek zgodnie z ustawą, czy danemu mieszkańcowi przysługuje węgiel. Po weryfikacji mieszkańcy będą poinformowani o konieczności, jak tylko pojawi się węgiel w Kaliszu, dokonania wpłat i będą kierowani po odbiór do składów węgla.

Wyjaśnia Paweł Bąkowski

Węgiel, który dostanie Kalisz to będzie surowiec z RPA i Kazachstanu. W Kaliszu jest sześć tysięcy mieszkań, w których do ogrzania wykorzystywany jest węgiel.

Węgiel - sprawdź, co wiesz o "czarnym złocie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
W jakich województwach w Polsce wydobywa się wegiel kamienny?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE