Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Ponad 180 osób w kwarantannie

2020-04-09 9:40
DPS w Kaliszu w kwarantannie przez koronawirus u pracowników
Autor: fot. sabinevanerp / pixabay

Kaliski DPS przy ul. Winiarskiej zamknięto dzisiaj rano. W ośrodku jest 177 podopiecznych i pracownicy. Kwarantanna obowiązuje do 15 kwietnia. Sytuacja jest niełatwa, bo już kilka dni temu pojawiły się informacje o problemach kadrowych. Brakowało bowiem opiekunek. Wiele przebywa na zwolnieniach lekarskich, inne - które współpracowały z DPS poprzez umowy zlecone, nie mogły wejść do ośrodka, bo pracowały jeszcze w kilku innych miejscach.

Kaliski DPS przy ul. Winiarskiej zamknięto dzisiaj rano. W ośrodku jest 177 podopiecznych i pracownicy. Kwarantanna obowiązuje do 15 kwietnia.

Sytuacja jest niełatwa, bo już kilka dni temu pojawiły się informacje o problemach kadrowych. Brakowało bowiem opiekunek. Wiele przebywa na zwolnieniach lekarskich, inne - które współpracowały z DPS poprzez umowy zlecone, nie mogły wejść do ośrodka, bo pracowały jeszcze w kilku innych miejscach.

-- Jak podaje inspekcja sanitarna, ostatnia styczność z osobą zakażoną, która kontaktowała się zarówno z pracownikami, jak i podopiecznymi kaliskiego DPS miała miejsce 1 kwietnia 2020 r., dlatego placówkę zamknięto na 7 dni -- czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Kalisza.

Zarażona jest także jedna z mieszkanek tzw. mieszkania chronionego prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu. Kobieta jest w szpitalu, a w kwarantannie są 22 osoby — w tym 8 podopiecznych MOPS.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE