Koniec sezonu dla szczypiornistów! MKS na szóstym miejscu w Superlidze

2020-03-23 10:25
MKS kończy sezon na 6. miejscu
Autor: Energa MKS Kalisz / mat. prasowe

Władze rozgrywek podjęły decyzję o zakończeniu zmagań PGNiG Superligi oraz PGNiG Superligi kobiet. Jest to następstwo narastającego zagrożenia epidemiologicznego, co nie pozwala w sposób bezpieczny rozgrywać kolejnych ligowych spotkań. Jednocześnie sezon 2019/2020 rozstrzygnięty zostaje na podstawie dotychczasowych miejsc w tabeli – to daje szóste miejsce drużynie Energi MKS-u Kalisz.

Mistrzem Polski, na podstawie przyjętego rozstrzygnięcia, została ekipa PGE Vive Kielce. Srebrne medale zdobyli zawodnicy Orlen Wisły Płock, a najniższy stopień podium zajął NMC Górnik Zabrze. Jak podkreślił Marek Janicki – prezes Superligi z o.o. - takie rozwiązanie w tym momencie było najlepsze dla wszystkich.

Zdrowie jest na pierwszym miejscu, dlatego w trosce o zawodników, kibiców, przedstawicieli mediów, a także wszystkich, którzy pracują przy organizacji meczów, decydujemy o zakończeniu rozgrywek. Zdajemy sobie sprawę, że wznowienie rywalizacji w tym sezonie byłoby niezwykle skomplikowane, a wręcz niemożliwe. Obecnie drużyny nie trenują i nie wiadomo, kiedy mogłyby wrócić do treningów. A muszą mieć odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozegrania meczów w rundzie finałowej i spadkowej. To dla nas trudna decyzja, ale uważamy, że najlepsza. Wierzymy, że w przyszłym sezonie wszyscy wrócimy na boisko silniejsi

Jednocześnie zakończenie sezonu przedwcześnie pozwoliło na „zamrożenie” ligi. Nikt więc z niej nie spadnie i wszystkie ekipy będą miały prawo do startu w Superlidze w kolejnym sezonie. Medialnym partnerem kaliskiej drużyny jest Radio ESKA.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE