KLA od 1 maja. Jakie zmiany czekają pasażerów? [SZCZEGÓŁY]

2021-04-28 14:44 mir
autobus Kaliskich Linii Autobusowych
Autor: fot. mir, eska.pl autobus Kaliskich Linii Autobusowych

Przystanek na żądanie, wydłużenie trasy i majówkowy rozkład jazdy. Sprawdźcie, co zmieni się w rozkładzie Kaliskich Linii Autobusowych od 1 maja.

Przystanek przy kampusie tylko na żądanie

Od 1 maja przystanek przy ul. Poznańskiej, na wysokości kampusu Akademii Kaliskiej, będzie tylko „na żądanie”.

– Na przystankach „na żądanie” kierowca autobusu nie zatrzyma się, jeśli żaden z pasażerów nie zasygnalizuje zamiaru opuszczenia pojazdu, a na przystanku nie ma żadnych osób. Chcąc wysiąść z autobusu na przystanku „na żądanie” należy nacisnąć przycisk „stop”. Chęć opuszczenia pojazdu należy zasygnalizować z wyprzedzeniem – tak, aby kierujący mógł bezpiecznie zatrzymać autobus w strefie przystanku

– informują Kaliskie Linie Autobusowe.

3A do Szałego

Także 1 maja następuje tzw. sezonowa zmiana w rozkładzie jazdy linii 3A. W soboty i w niedziele będą uruchamiane dodatkowe kursy z Kalisza do Szałego. Ta miejscowość leży już w strefie podmiejskiej, dlatego bilety w tę stronę są nieco droższe od miejskich.

- Jednorazowe bilety papierowe o nominale miejskim (2,70 zł i 1,35 zł) uprawniają do przejazdu tylko do przystanku Kalisz, Pokrzywnicka Tama 07

– informuje KLA.

KLA w majówkę

Od 1 do 3 maja autobusy Kaliskich Linii Autobusowych będą kursowały wg rozkładu na niedziele i święta.

Bilety KLA dostępne są w biletomatach na przystankach w Kaliszu, w kioskach oraz w aplikacjach na smartfony: moBilet oraz mPay. Obecnie nie można kupić biletu u kierowcy.