Karolina Pawliczak prosi Ministra Zdrowia o interwencję w sprawie szpitala w Kaliszu [WIDEO]

2020-03-31 13:30
Posłanka Lewicy Karolina Pawliczak interweniuje w sprawie szpitala w Kaliszu
Autor: fot. Mirosława Zybura

„W trybie pilnym” posłanka Karolina Pawliczak z Lewicy prosi ministra Łukasza Szumowskiego o interwencję w szpitalu w Kaliszu. To reakcja posłanki z Kalisza na fatalną sytuację w placówce. Część personelu jest w kwarantannie, a związki zawodowe zarzucają dyrekcji „okrąglaka” chaos, brak profesjonalizmu i brak podstawowych środków ochrony osobistej.

Karolina Pawliczak zwróciła się do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o interwencję oraz o pomoc dla kaliskiego szpitala. – W placówce, jak alarmują pracownicy, brakuje przecież nie tylko odpowiednich procedur, ale i środków ochrony osobistej – mówi posłanka Pawliczak. – Mam nadzieje, że pozostali parlamentarzyści również będą działać w tej sprawie.


Wczoraj pracownicy szpitala zrzeszeni w Medycznych Związkach Zawodowych napisali do wojewody wielkopolskiego oraz marszałka województwa list w sprawie trudnej sytuacji w kaliskiej placówce. Ich zdaniem, szpitalowi grozi epidemia. Według związkowców, nie pomaga Sanepid, który ich zdaniem nie nadzoruje szpitala jak należy, a „postępowanie osób zarządzających” jest „problemem”.

— W szpitalu panuje chaos zarządczy, brak jest profesjonalnych procedur do walki z tak dużym zagrożeniem jak epidemia śmiercionośnego koronawirusa. Sytuację pogarsza jeszcze brak dostatecznej ilości środków ochrony osobistej. Poczucie zagrożenia potęgują wdrażane rozwiązania, które znacznie odbiegają od obowiązujących standardów –- czytamy w piśmie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE