Kaliszanie zwolnieni z lokalnych opłat? To propozycje radnych na czas epidemii

2020-03-23 9:52
radni chcą zwolnienia mieszkańców z podatków i opłat lokalnych
Autor: fot. pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Chcą, by miasto wsparło finansowo kaliski szpital i zwolniło mieszkańców i przedsiębiorców z podatków i różnych opłat urzędowych. Radni z Kalisza proszą prezydenta, by ten - przez epidemię koronawirusa - nieco ulżył mieszkańcom i odciążył ich napięty budżet.

Propozycje przedstawiło prezydium kaliskiej Rady Miasta. Tadeusz Skarżyński, Mirosław Gabrysiak, Eskan Darwich i Kamila Majewska obradowali 20 marca. Opracowali trzy wnioski, które przekazali prezydentowi miasta. Chodzi m.in. „o jak najszybsze zabezpieczenie w bieżącym budżecie Miasta Kalisza kwoty 1 mln złotych z przeznaczeniem wspomnianych środków dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, kaliskiego Pogotowia Ratunkowego oraz jednostek Podstawowej Opieki Zdrowotnej celem zakupu niezbędnego sprzętu medycznego, a także odzieży medycznej oraz środków ochrony indywidualnej”.

Rada Miasta proponuje także zwolnienie mieszkańców i przedsiębiorców z opłat lokalnych i podatków, w tym podatku od nieruchomości i podatku od środków transportowych.

Radni chcą też zniesienia opłat w Strefie Płatnego Parkowania na czas epidemii. Z opłat parkingowych zrezygnowano już m.in. w Pleszewie.

Na razie prezydent nie odniósł się do propozycji radnych. Jak dotąd wprowadzono ulgi dla przedsiębiorców, którzy prowadzili działalność w lokalach wynajętych od miasta, a przez koronawirusa ich obroty spadły.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE