Kalisz. Wyrok za śmierć 35-latka. Będą apelacje?

2022-11-28 17:05
sąd
Autor: maraj

Rodzina ofiary już zapowiada apelację. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał wyrok ws. okrutnego zabójstwa 35- latka, do którego doszło blisko rok temu pod Ostrowem Wielkopolskim. Ofiara została brutalnie pobita, była ciągnięta za samochodem.

Sąd skazał dziś dwóch oskarżonych na kary po 15 lat więzienia - bo odpowiadali oni za zabójstwo. A trzeciego na 8 lat - bo odpowiadał za śmiertelne pobicie.

Rodzina 35-latka chciała wyższych kar i już zapowiada apelację - mówi jej pełnomocnik Ewelina Cichecka.

- To nie jest wyrok jakiego oczekiwaliśmy. To nie jest 25 lat dla oskarżonych. My z tym wyrokiem nie możemy się zgodzić. Dlatego będzie prosić sąd o pisemne uzasadnienie i będziemy apelować.

Wyższej kary chciał też prokurator. Ale dziś odmówił komentarza.

Niższych natomiast chcieli obrońcy oskarżonych. Tu jednak decyzje o odwołaniu się od wyroku zapadną po rozmowach z klientami - mówi obrońca jednego z nich, mecenas Maciej Pawłowski.

- Nie komentuję wyroków sądu. W tym przypadku - czy będzie apelacja - zdecydujemy po rozmowie z moim klientem. Przede wszystkim zależało nam, by sąd zmienił kwalifikację czynu z zabójstwa na pobicie. Tak się nie stało. Na pewno poprosimy o pisemne uzasadnienie wyroku.

Zgodnie z dzisiejszym, nieprawomocnym wyrokiem, oskarżeni mają też zapłacić na rzecz partnerki ofiary - łącznie 21 tysięcy złotych.

QUIZ. Najgorsze wypadki w polskich serialach. Pamiętasz je wszystkie? Mistrz rozpozna 7!

Pytanie 1 z 13
Zginął za kierownicą usiłując wręczyć ukochanej pierścionek zaręczonowy... Chodzi o:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE