Kalisz wyborów nie bojkotuje, ale ma wątpliwości. „Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tego forsował”

2020-03-31 12:13
Kalisz nie bojkotuje wyborów
Autor: fot. Urząd Miasta w Kaliszu

Władze Kalisza nie bojkotują wyborów prezydenckich. Przygotowują się do ich organizacji, ale mają też sporo wątpliwości. Nie wiadomo, czy otwarte będą szkoły i inne placówki, w których mają działać komisje wyborcze, a to nie jedyne możliwe problemy. Tymczasem o przełożenie terminu wyborów apeluje coraz więcej samorządów, także tych mniejszych — jak Grabów nad Prosną.

Władze Kalisza są w kontakcie z komisarzem wyborczym w mieście.

— Przesłaliśmy do niego swoje wątpliwości, co do możliwości zorganizowania takich wyborów, chociażby ze względu na możliwe kłopoty z obsadzeniem tych obwodowych komisji, jeżeli chodzi o osoby chętne do takiej pracy. Innym problemem są także lokalizacje tych komisji. Większość mieści się w szkołach, które są obecnie zamknięte, w szpitalach, czyli w miejscach, które potencjalnie mogą być wyłączone w tej rozwojowej sytuacji. Według mnie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że te wybory się nie odbędą — mówi prezydent Krystian Kinastowski.

Prezydent Kalisza dodaje, że decyzja o przełożeniu terminu wyborów może być „decyzją polityczną”, ale obecnie wybory prezydenckie nie są dla kaliskiego ratusza „problemem”.

— Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie forsował przeprowadzenia tych wyborów, w warunkach gdzie zagrożone byłoby zagrożone zdrowie i życie mieszkańców, nie tylko Kalisza, ale przecież całego kraju — mówił Krystian Kinastowski podczas transmisji w mediach społecznościowych.

W Kaliszu głosować może ok. 80 tysięcy mieszkańców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE