Kalisz wspiera szpital w Wolicy. 100 tysięcy zł na respirator i odzież ochronną

2020-03-24 12:29
Kalisz wspiera finansowo szpital w Wolicy
Autor: fot. Szpital w Wolicy

100 tysięcy złotych z budżetu Kalisza (wielkopolska) dla szpitala w pobliskiej Wolicy. Po tym, jak na koronawirusa zmarła leczona tam kobieta, władze miasta zdecydowały, że wesprą placówkę finansowo.

- Środki te będą przekazane na zakup respiratora oraz środków ochrony osobistej. Sam szpital nie podlega miastu i leży również poza granicami administracyjnymi Kalisza, ale pacjentami w dużej mierze są kaliszanie i kaliszanie także tam pracują

- mówi prezydent Kalisza Krystian Kinastowski. Taką decyzję podjęto po rozmowach z dyrekcją szpitala. Pieniądze pochodzą z miejskiego budżetu.


W ostatnim czasie, jeszcze przed epidemią, władze Kalisza przekazały szpitalowi także karetkę. Szpital w Wolicy jest jedyną w regionie placówką, która specjalizuje się w leczeniu chorób płuc i gruźlicy.

Placówka w Wolicy w ostatnich dniach był zamnkięta, ale powoli wraca do normalnej pracy, bo nikt z personelu ani pacjentów nie ma groźnego wirusa. Zamknięty jest nadal oddział, na którym była zmarła kobieta, pozostałe są już otwarte.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE