Kalisz wprowadza "pakiet pomocowy" dla przedsiębiorców

2020-03-23 11:07
Kalisz wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców
Autor: fot. Mirosława Zybura

Kalisz wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców. Ma ułatwić przetrwanie kryzysu gospodarczego wywołanego przez koronawirus. Od teraz przedsiębiorcy mogą odroczyć lub rozłożyć na raty lokalne podatki.


To m.in. podatek od nieruchomości i od środków transportowych. Trzeba jednak złożyć odpowiedni wniosek. Można to zrobić bez wychodzenia w domu, przez skrzynkę podawczą ePUAP lub wysłać listem. Do wniosku należy dołączyć dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zapłaty podatku przez np. spadek obrotów.

Zwolnienie przedsiębiorców z podatków proponowali m.in. kaliscy radni. Chcą jednak iść jeszcze dalej i postulują zwolnienie z opłat lokalnych także wszystkich innych mieszkańców. Chcą też zniesienia opłat parkingowych na czas epidemii. Radni proszą też władze miasta o przekazanie miliona zł z miejskiego budżetu na rzecz kaliskiego szpitala. To także zależy wyłącznie od prezydenta, który musi w takich kwestiach wprowadzić stosowne zarządzenia.


Wcześniej Urząd Miasta wprowadził też ulgi za najem lokali miejskich dla tych przedsiębiorców, którzy przez koronawirus musieli swoją działalność zawiesić lub ograniczyć.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE