Kalisz stolicą tenisa! Polacy zagrają z Hongkongiem w meczu o Puchar Davisa!

2020-02-18 10:02
Davis Cup w Kaliszu
Autor: MR

To niewątpliwie będzie mocne wydarzenie sportowe. Kalisz na dwa dni stanie się stolicą tenisa ziemnego. A to dlatego, że 6 i 7 marca polscy tenisiści zagrają z reprezentacją Hongkongu w meczu o Puchar Davisa w barażu o miejsce w Grupie Światowej II tych rozgrywek. Pojedynek odbędzie się w kaliskiej Arenie. Obie drużyny nigdy wcześniej ze sobą nie rywalizowały.

Już za niecałe trzy tygodnie w Kaliszu odbędzie się mecz o Puchar Davisa. Na kortach zmierzą się znakomici tenisiści-  reprezentanci Polski i Hongkongu.
Wydarzenie odbędzie się w Hali Arena. Dla najstarszego miasta w Polsce to niezwykle ważne wydarzenie. 

Bardzo się cieszę, że Polski Związek Tenisowy wysoko ocenił naszą bazę  sportową, lokalową.
Kalisz jest miastem, które ma świetną lokalizację w centralnej Polsce. Jesteśmy w stanie ściągnąć tutaj kibiców  praktycznie z kilkumilionowych aglomeracji.

mówi prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski. 

W tym roku po raz pierwszy polskich zawodników poprowadzi Mariusz Fyrstenberg.

Z tego, co już mogę zakomunikować, to  bardzo się cieszę, że po czterech latach wraca Jurek Janowicz do reprezentacji. Jest gotowy, zmobilizowany. Będzie to dla nas na pewno szczególny czas.

Mówi trener reprezentantów Polski w tenisie, Mariusz Fyrstenberg.

Pełna lista zawodników zostanie przedstawiona 25 lutego.
Oprócz Pucharu Davisa odbędzie się szereg imprez towarzyszących.

Nazwaliśmy to Kaliski Tenis Challenge. Oprócz Pucharu Davisa to także wielka międzynarodowa konferencja trenerów tenisa, którą organizujemy wspólnie z Polskim Związkiem Tenisowym. Wspaniali wykładowcy wśród nich Tomasz Iwański, a także zagraniczni z Francji i Belgii. Liczymy na około 200-250 trenerów, którzy także będą częścią Pucharu Davisa i przywiozą ze sobą swoich zawodników. Dodatkowo odbędą się mistrzostwa Kalisza w deblu.  Zapraszam na to wydarzenie nie tylko mieszkańców Kalisza, ale także wszystkich sympatyków tenisa. 

Mówi wiceprezydent Kalisza, Grzegorz Kulawinek. 

Bilety na Davis Cup dostępne są w sieci. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE