Kalisz: napadał na starsze kobiety i wyrywał im torebki. Sprawca rozbojów trafił do aresztu

2022-12-20 13:24
Kalisz: napadał na starsze kobiety i wyrywał im torebki. Sprawca rozbojów trafił do aresztu
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Napadał na starsze kobiety i wyrywał im torebki. 46-latek z Kalisza najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Do przestępstw doszło na przełomie listopada i grudnia tego roku na terenie Kalisza.

Kaliscy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Ustalenie sprawcy napadów nie było łatwe, ponieważ działał on z zaskoczenia, a seniorki nie były w stanie podać dokładnego rysopisu. Schemat działania sprawcy za każdym razem był podobny.

Swoje ofiary typował w rejonie marketów. Obserwował, a następnie podbiegał od tyłu, przewracał i wyrywał im torebki. Łupem sprawcy padały znajdujące się wewnątrz pieniądze i dokumenty. Łącznie dopuścił się trzech tego typu przestępstw.Ostatecznie na podstawie analiz całego zebranego materiału dowodowego policjanci Wydziału Kryminalnego wytypowali sprawcę tych przestępstw. Okazało się, że to 46-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy kilka godzin po dokonaniu ostatniego rozboju. 

Mówi st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

46-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE