Kalisz: można składać wnioski o bezpłatne usunięcie azbestu

2022-09-27 11:24
Kalisz: można składać wnioski o bezpłatne usunięcie azbestu
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Złóż wniosek o bezpłatne usunięcie azbestu. Zachęca kaliski magistrat. Ale trzeba się pospieszyć bo czas jest do 30 września. Dokument mogą złożyć osoby fizyczne, które nie są przedsiębiorcami.

W tym roku do Urzędu Miasta Kalisza wpłynęło 26 wniosków na realizację zadania związanego z usuwaniem i unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest.

Na podstawie tych wniosków do 21 września br., usunięto i unieszkodliwiono ponad 44 tony wyrobów zawierających azbest. W tegorocznym budżecie Miasta Kalisza zabezpieczono 60 tysięcy złotych na ten cel. Wnioski dostępne są w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska lub na stronie kalisz.pl 

Mówi Katarzyna Ciupek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kalisza.

Azbest jest niebezpieczny. Zgodnie z unijnymi wymogami musi zniknąć z dachów i budynków do końca 2032 roku. Azbestu nie można usuwać samemu. Musi to zrobić firma, która ma do tego kwalifikacje.

QUIZ. Jedzenie na literę M

Pytanie 1 z 20
Do przygotowania jakiego znanego deseru potrzebny jest serek mascarpone?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE