Kaliskie organizacje z nową siedzibą przy Babinej

2021-01-22 14:59
Centrum Organizacji Pozarządowych w Kaliszu już otwarte
Autor: fot. Urząd Miasta Kalisza Centrum Organizacji Pozarządowych w Kaliszu już działa

Już działa. Kalisz otwiera Centrum Organizacji Pozarządowych. Takie miejsce powstało przy ul. Babinej. Mogą z niego korzystać kaliskie fundacje, stowarzyszenia, a także szeregowi mieszkańcy. Są tam sale wykładowe, konferencyjne, niezbędny sprzęt biurowy.

Zainteresowanie rośnie – na razie ponad 20 kaliskich organizacji chce tam aktywnie działać.

– Z pomieszczeń Centrum będą również korzystały funkcjonujące w naszym mieście zespoły o charakterze opiniodawczym i konsultacyjnym, w tym m.in. Kaliska Rada Działalności Pożytku Publicznego oraz Kaliska Rada Seniorów. Będzie to także miejsce umożliwiające m.in. przeprowadzenie konsultacji społecznych

– mówi Katarzyna Ciupek, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Kalisza.

Na razie w Centrum Organizacji Pozarządowych jest spokojnie, miejsce rozkręci się zapewne po pandemii. Działa w strukturach Urzędu Miasta, podlega pod Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych.

Centrum Organizacji Pozarządowych w Kaliszu już otwarte
Autor: fot. Urząd Miasta Kalisza

Siedziba przy ul. Babinej 1 powstała w ramach projektu „Kurs na rewitalizację” z 2018 roku. Modernizacja i przystosowanie pomieszczeń kosztowały blisko 830 tysięcy zł, z czego 250 tysięcy to unijna dotacja.

Wcześniej w tym lokalu działały restauracje. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE