Już wracają do domów! Z powodu koronawirusa szybciej wyjechali z praktyk we Włoszech

2020-02-26 18:34
coronawirus
Autor: pixabay

Już są w drodze do domów. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w podkaliskim Liskowie skrócili praktyki i wracają już z włoskiego RIMINI. Wszystko przez koronawirus, który pojawił się w północnych Włoszech. W Kaliszu będą w czwartkowe wczesne popołudnie. Na razie nie ma mowy o kwarantannie, bo uczniowie są zdrowi. Ale na pewno pozostaną pod obserwacją.

Paniki nie ma, ale jest stres związany z całą tą sytuacją. Jak mówi  mama jednego z uczniów, decyzja o powrocie jest dobra. To uspokoi wszystkich.

Dużo nerwów było w niedzielę, kiedy pojawiały się kolejne informacje o zakażonych we Włoszech. Ale potem trzeba było te nerwy uspokoić. Decyzja o powrocie jest dobra, bo będziemy mieć już wszystko pod kontrolą, tutaj na miejscu.


Jak zapewnia dyrekcja szkoły - na tę chwilę wszystkie dzieci są zdrowe. Cały czas mają mierzoną temperaturę, bo ona jest jednym z sygnałów wirusa.

Żadne z uczniów nie ma kaszlu, ani problemów z oddychaniem. Temperatura nie przekracza 36,6 stopni. Wszystko jest cały czas kontrolowane.Uczniowie sami podjęli decyzję o wcześniejszym powrocie do Polski. Mieli wracać w sobotę. Będą w czwartek.


Mówi Piotr Pasik, dyrektor Zespołu Szkół nr 1w Liskowie.
Na razie nie ma planów kwarantanny,ale na pewno potrzebny będzie czas na kontrolę zdrowia powracających z Rimini. Wszyscy otrzymają dokładne wytyczne.

Jeżeli nie będzie żadnych objawów chorobowych, to tak naprawdę przez okres 14 dni powinna być samokontrola, kwarantanna domowa, czyli mierzenie temperatury i obserwowanie stanu zdrowia. Absolutnie nie ma żadnych przesłanek aby te osoby izolować, aby odmawiać powrotu do szkoły. Z tego co wiem te dzieci nie mają żadnych objawów chorobowych, także na tę chwilę są zdrowe.

Mówi p.o. dyrektora Sanepidu w Kaliszu Anna Napierała.

W kaliskim starostwie, któremu szkoła w Liskowie podlega, powołano specjalny zespół monitorujący całą sytuację.
Zdaniem służb- nie ma powodów do niepokoju.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE