„Hybrydowo, zawodowo” - przed nami 4. Noc Zawodowców!

2021-09-23 13:13
„Hybrydowo, zawodowo” przed nami 4. Noc Zawodowców!
Autor: Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu

„Hybrydowo, zawodowo” pod takim hasłem odbędzie się 4.edycja Nocy Zawodowców. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do uczniów klas 7 i 8 i ma na celu popularyzacje kształcenia dualnego i zawodowego wśród młodzieży. Tegoroczna Noc odbędzie się w formie i stacjonarnej i online. Finał zaplanowano na 1 października w Szkolnej Hali Sportowej „Olimpia” w Kaliszu przy ul. Rzemieślniczej 6.

Noc Zawodowców to wydarzenie, które ma charakter promujący kształcenie zawodowe i pokazanie młodym ludziom jak ważny jest prawidłowy wybór ścieżki zawodowej. Już od jutra (24.09) uczestnicy będą mierzyć się w grze miejskiej „Zawodowy Expres".

Mamy zgłoszonych 40 drużyn, po 5 osób, czyli w sumie 200 uczestników będzie zmagać się w rozgrywkach gry miejskiej, w ramach której będą mieli do wykonania różne zadania. To będą  wizyty w zakładach rzemieślniczych, tam będą czekać na nich wyzwania zawodowe. Będzie również udział w lekcjach on-line z doradztwa zawodowego, jak i w quizie zawodoznawczym.

Mówi Magdalena Sekura-Nowicka, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

W ramach Nocy Zawodowców udział wezmą uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z Miasta Kalisza, powiatu kaliskiego, powiatu pleszewskiego, powiatu jarocińskiego, powiatu ostrzeszowskiego. Finał odbędzie się 1 października. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni, którzy chcą poznać świat zawodowców.

Od 17.00-20.00 w szkolnej hali sportowej  przy ul. Rzemieślniczej 6 w Kaliszu odbędzie się finał. Tam będzie się rozstrzygnięcie konkursu, gry, będą pokazy zawodowców. Przygotowaliśmy też niespodziankę dla wszystkich uczestników. Występ młodych artystów hip hopowych.

Dodaje Magdalena Sekura-Nowicka.

Medialnym partnerem wydarzenia jest Radio ESKA.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE