„Ekipa Asnyka” czyli nowe portrety pisarzy! [ZDJĘCIA]

2021-11-23 12:34

Piątka wspaniałych! Ekipa Asnyka, to Maria Konopnicka i Maria Dąbrowska, w towarzystwie Eligiusza Kor-Walczaka i Arkadiusza Pacholskiego. Wszyscy pod przewodnictwem Adama Asnyka i stworzeni przez Tomasza Brodę.

„Ekipa Asnyka” to projekt realizowany we współpracy Fundacji „Nasza Historia” oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. A jego głównym celem jest popularyzacja sylwetek pisarzy związanych z Kaliszem.

Te wspaniałe portrety stworzone przez Tomasza Brodę mają także przezabawne biogramy w formie monologów stworzone przez Magdę Piekarską. Całość tworzy taki bardzo sympatyczny materiał do poznawania twórczości kaliskich pisarzy ich życia  w naszym mieście. Myślę, że jest także niezłym narzędziem edukacyjnym.

Mówi Robert Kuciński, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Projekt został dofinansowany z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w ramach programu „Kulturalne ikony regionu”. Pierwotnie był zaplanowany na 20 nazwisk literatów – znanych, ale i tych nieco zapomnianych, jak również tych, którzy żyją i tworzą. Uzyskana dotacja pozwoliła na publikację pięciu wizerunków. Portrety ekipy Asnyka umieszczone są w wiatach przystankowych w różnych częściach Kalisza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE