Dwa tygodnie kwarantanny. Kolejny oddział szpitala w Kaliszu zamknięty

2020-04-01 14:15
Oddział udarowy szpitala w Kaliszu zamknięty
Autor: fot. Mirosława Zybura

Koronawirus ponownie w kaliskim szpitalu, tym razem u pacjenta z oddziału udarowego. Sanepid już oddział zamknął na dwa tygodnie, a pacjenci i personel szpitala czekają na wyniki swoich testów. To już czwarty oddział kaliskiego okrąglaka wyłączony z normalnej pracy.

Oddział udarowy, decyzją Sanepidu, nieczynny będzie do 14 kwietnia. Pacjenci, u których nagle wystąpił udar, czekać jednak nie mogą, dlatego będą kierowani do innych placówek w regionie.

— Pacjenci, którzy mieliby prosto z karetki trafić do nas z udarem, będą kierowani do Ostrowa Wielkopolskiego, bądź do Konina, bo tam są oddziały udarowe — mówi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy szpitala w Kaliszu.
Oddział udarowy jest czwartym, na którym w ostatnim czasie pojawił się koronawirus i który został zamknięty na czas kwarantanny, po kardiologii i chirurgii i oddziale chorób wewnętrznych. Kwarantannę przechodzi n31 pracowników i 46 pacjentów.

Przez zarażenia koronawirusem w szpitalu w Kaliszu, w sumie kwarantannie jest poddanych 228 osób, z czego 151 osób znajduje się w kwarantannie domowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE