Dwa roczniki do szkół średnich

2022-05-11 11:37
dwa roczniki
Autor: powiat ostrowski

Już 16 maja startuje nabór elektroniczny do szkół średnich w powiecie ostrowskim. I będzie wyjątkowy, bo trzeba będzie przyjąć większe roczniki – już nie 1600 uczniów, a ponad 2200. Ostrowskie szkoły jednak są na to przygotowane, jak zapewniają władze powiatu, ale trzeba się liczyć z tym, że do wymarzonej szkoły będzie trudniej się dostać.

Powiat przygotował ofertę edukacyjną zwiększoną o 17 oddziałów dla klas pierwszych. Czyli w stosunku do ubiegłego zwiększamy liczbę klas z 53 do 70 - mówi Rafał Luciński, szef powiatowej oświaty. Szkoły są przygotowane, ale trzeba będzie się liczyć z wydłużonym czasem pracy. Mamy przygotowane zaplecze, kadrę, aby przyjąć wszystkich uczniów. Trzeba jednak się liczyć z tym, że dostanie się do wymarzonej szkoły i na wybrany profil może być utrudnione. Będzie większa konkurencja i większa mobilizacja do nauki. 

Oferta edukacyjna jest już dostępna na stronie powiatu ostrowskiego. Nabór elektroniczny rozpocznie się 16 maja i potrwa do 20 czerwca.

Źródło: Dwa roczniki do szkół średnich
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE