Drogowcy wchodzą na Śródmiejską. Utrudnienia od czwartku [SPRAWDŹ]

2020-10-12 11:13 MZ
Ulica Śródmiejska w Kaliszu
Autor: fot. Magdalena Bartnik, Urząd Miasta w Kaliszu Na razie kierowcy nie wjadą na Most Kamienny

Drogowcy wchodzą na ulicę Śródmiejską w Kaliszu. Już w ten czwartek rusza remont tej trasy w centrum miasta. Prace obejmą odcinek ulicy od Rogatki do Mostu Kamiennego.

Drogowcy swoje działania rozpoczną właśnie w okolicy mostu kamiennego i krótkim odcinku Śródmiejskiej tuż za mostem, do skrzyżowania z ulicą Narutowicza. Dlatego sam most będzie nieprzejezdny, a na okolicznych ulicach ma być wprowadzony ruch dwukierunkowy. Dla kierowców jadących w stronę Ratusza od Rogatki, przygotowano także objazdy. Najlepiej po prostu nie jechać na pamięć, a patrzeć na znaki i uzbroić się w cierpliwość oraz wyrozumiałość.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, "w tym etapie robót prace prowadzone będą na odcinku od Mostu Kamiennego do skrzyżowania ulic Śródmiejska/św. Stanisława/Narutowicza (wraz z skrzyżowaniem). Na czas prowadzenia robót ww. odcinek ulicy zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Prace obejmą również przebudowę chodników, które będą realizowane po kolei – najpierw po lewej, a następnie po prawej stronie ul. Śródmiejskiej (patrząc od Mostu Kamiennego). Dojazd do dalszego odcinka ul. Śródmiejskiej oraz ul. św. Stanisława wyznaczony będzie przez ul. Przechodnią (na której zostanie tymczasowo odwrócony kierunek ruchu kołowego) oraz ul. Franciszkańską".

Na czas robót wprowadzone zostaną następujące zmiany w ruchu drogowym:

- Most Kamienny zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego (ruch pieszy będzie utrzymany), 

- w ul. Kazimierzowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Sukienniczą do skrzyżowania z ul. Śródmiejską zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy - wyłącznie w celu dojazdu do posesji przy ul. Kazimierzowskiej,

- w ul. Narutowicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Targową do skrzyżowania z ul. Śródmiejską zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy - wyłącznie w celu dojazdu do przyległych posesji. Jednocześnie obowiązywał będzie zakaz parkowania po lewej stronie ww. odcinka ul. Narutowicza (patrząc od ul. Śródmiejskiej),

- w ul. Śródmiejskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Franciszkańską do skrzyżowania ul. Śródmiejska/św. Stanisława/Narutowicza zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy,

- na skrzyżowaniu ul. Sukienniczej z ul. Kazimierzowską/Most Trybunalski – sygnalizacja świetlna zostanie przełączona w tryb awaryjny.

Dla pojazdów jadących od strony Rogatki i ul. Fabrycznej wyznaczony zostanie objazd przez ul. Kościuszki – ul. Chopina – ul. Wodną – ul. Parczewskiego – ul. Przechodnią (na której zostanie tymczasowo odwrócony kierunek ruchu kołowego) i ul. Franciszkańską.