Dlaczego kaliszanie nie chcą wymieniać kopciuchów?

2022-01-12 15:15
Dlaczego kaliszanie nie chcą wymieniać kopciuchów?
Autor: maraj

Mniej kopciuchów do wymiany w Kaliszu. Bo część chętnych zrezygnowała z inwestycji z obawy przez wysokimi cenami za gaz i energię. Na ponad 400 złożonych w ubiegłym roku, wycofanych zostało ponad 50.

Kalisz dopłaca do wymiany kopciuchów od kilkunastu lat. Dzięki temu udało się zlikwidować około 3 tysięcy pieców węglowych. I kolejnych 430 byłoby zlikwidowanych, gdyby nie rezygnacja części wnioskodawców. Co dziewiąty wycofał prośbę o dofinansowanie. Urzędnicy podejrzewają, że powodem jest strach przed wysokimi rachunkami za gaz czy prąd.

W ramach ubiegłorocznego naboru - ci, którzy zdecydowali się jednak piec wymienić, muszą to zrobić w tym półroczu. W samym Kaliszu do wymiany jest jeszcze około 4 tysięcy kopciuchów. A jakość powietrza w tym mieście  jest jedną z najgorszych w Wielkopolsce.

Typowe teksty babci i dziadka - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 8
Weź sobie chleba do tej zupy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE