Czy Kalisz zabłyśnie na święta?

2022-10-05 11:27
Czy Kalisz zabłyśnie na święta?
Autor: mraj Iluminacje świąteczne w Kaliszu w ubiegłym roku

Kalisz na razie nie rezygnuje z iluminacji świątecznych. Przynajmniej w zapowiedziach, bo do Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu. Mimo wzrostu cen energii elektrycznej, w mieście pojawią się takie akcenty. Bo w ubiegłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego zakupiono ledowe iluminacje.

Wysokie ceny prądu wyłączają światła. A taka świąteczna iluminacja może oznaczać gigantyczny rachunek do zapłacenia. Miasto na razie nie wycofuje się z tradycji oświetlenia na czas świąt.

Cieszę się, że zakupiliśmy iluminacje w ubiegłym roku. To było najlepsze, co mogliśmy zrobić. Wiemy, przed jakim problemem stoją duże miasta, takie jak Warszawa, czy Wrocław, które wydają na ten cel kilka milionów. Wiemy, jak trudno będzie rozstrzygnąć przetarg i jak wielkie będą koszty. Jestem zwolennikiem tego, by w tym roku iluminacje były zamontowane w Kaliszu, natomiast zastanawiamy się nad skróconym terminem, od 6 grudnia do Trzech Króli. Chcemy, by dzieci mogły włączyć choinkę, spotkać się z Mikołajem.

Mówi Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

W tym roku na Złotym Rogu ma pojawić się drewniany domek Mikołaja, który wykona technikum drzewne. Miasto na jego budowę chce otrzymać dotację z Lasów Państwowych.​

Święta Bożego Narodzenia 2021 - kultowe teksty, które mówi się przy stole

Pytanie 1 z 8
Więcej tego...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE