Co ze zwierzętami, gdy ich opiekunowie zachorują? Schronisko w Kaliszu jest przygotowane

2020-03-23 12:01
Schronisko w Kaliszu może przyjąć więcej zwierząt, jeśli ich właściciele zachorują
Autor: fot. pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Schronisko dla zwierząt w Kaliszu jest przygotowane na przyjęcie większej ilości psów i kotów, gdyby ich właściciele trafili do szpitala przez chorobę wywołaną koronawirusem. Są dodatkowe budy, a przy coraz wyższych temperaturach można zagospodarować także wybiegi.

- Jeżeli zaistnieje taka konieczność, bo trafiłoby do nas bardzo dużo zwierząt właścicielskich, jesteśmy w stanie zagospodarować chociażby wybiegi dla psów. Udało nam się jeszcze w grudniu zakupić kilka bud, tak więc nie ma najmniejszego problemu

- mówi Jacek Kołata, kierownik kaliskiego przytuliska.
Schronisko pracuje jak zawsze, ale są ograniczenia odwiedzin. Zawieszono także sobotnie spacery z psami. Na razie lepiej nie przychodzić tam bez potrzeby, a planowaną wizytę zgłosić pracownikom placówki.


Pomocy przy opiece nad zwierzęciem można szukać także na grupach „Widzialna ręka” na Facebooku - wiele osób oferuje pomoc przy zakupach karmy, wyprowadzeniu psów na spacery czy wizytach u weterynarza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE