Centrum Wsparcia Seniora działa przy kaliskim DPS [POSŁUCHAJ]

2021-07-22 11:41
Centrum Wsparcia Seniora Od Nova
Autor: fot. Urząd Miasta Kalisza Centrum Wsparcia Seniora "Od Nova" działa przy kaliskim DPS

„Od Nova” w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Tak nazywa się Centrum Wsparcia Seniora, które działa w ośrodku przy ul. Winiarskiej.

Obecnie to jedyne takie miejsce w Kaliszu, gdzie osoby starsze i schorowane mogą spędzić dzień na zajęciach i rehabilitacji – a ich bliscy spokojnie zająć się innymi obowiązkami.

– Chcielibyśmy, aby seniorzy czuli się u nas bezpiecznie i dobrze, żeby to miejsce kojarzyło im się z czymś przyjemnym, że wychodząc z domu i wchodzą w środowisko ludzi, którzy są wiekowo do nich podobni, którzy mają podobne zainteresowania, przeżycia, wspomnienia. To jest bardzo ważne u starszych osób, zwłaszcza u tych, którzy mają zaburzenia pamięci, demencję

– mówi Katarzyna Borowska, zastępca dyrektora DPS w Kaliszu.

POSŁUCHAJ: o Centrum Wsparcia Seniora mówi Katarzyna Borowska z DPS w Kaliszu

W ośrodku jest m.in. sala terapii zajęciowej i pokój relaksacji. Podopieczni mają zapewnione posiłki. Seniorzy spędzają tu osiem godzin w ciągu dnia – od 7:00 do 16:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE