Budki lęgowe dla ptaków i domki dla owadów zapylających pojawią się w Kaliszu

2021-04-28 16:07
Budki lęgowe dla ptaków i domki dla owadów zapylających pojawią się w Kaliszu
Autor: Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza

Kalisz stawia domki dla ptaków i owadów. ​150 budek lęgowych dla jerzyków oraz 38 domków dla owadów zapylających wkrótce pojawi się na terenie miasta. To kolejny element akcji Kalisz dla Ziemi, którą prowadzi miejscowy urząd.

Będzie to także ciekawa lekcja o ekologi dla najmłodszych, bo większość budek i domków trafi do kaliskich szkół oraz przedszkoli.

Wspieramy w ten sposób pożyteczne ptaki, które są naszymi sprzymierzeńcami w walce z uciążliwymi komarami czy meszkami, a także pomagamy pracowitym owadom, takim jak, chociażby pszczoły murarki, które zapylają rośliny, umożliwiając im owocowanie. A przecież one również potrzebują schronienia. Dla najmłodszych z kolei obserwacja budek lęgowych i domków dla zapylaczy, a właściwie życia i zwyczajów ich lokatorów będzie ciekawą formą edukacji ekologicznej.

Mówi Katarzyna Ciupek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kalisza.

Z kolei trzy duże domki dla owadów zapylających pojawią się w miejscach publicznych: w Parku Miejskim, Parku Przyjaźni i na plantach miejskich.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE