Kapsuła zamknięta na dziesiątki, a może i setki, lat!

2021-05-20 9:32
kapsuła czasu
Autor: UM Jelenia Góra

Pamiątki z naszych czasów i inne drobne przedmioty umieszczono dzisiaj (środa, 19 maja) w kapsule czasu, która wkrótce znajdzie się na wieży remontowanego zameczku. To dla potomnych.

– Wkładamy do tej kapsuły przedmioty, które mówią o naszych czasach – mówił prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. – Jest tablo radnych, jest flaga i znaczek Jeleniej Góry, ale jest też maseczka oraz komin. Te ostatnie przedmioty niestety też są charakterystyczne dla naszych czasów, przypominają o trwającej pandemii koronawirusa.

W kapsule znalazł się tez pendrive z zapisem skromnego przesłania od prezydenta dla tych, którzy otworzą ją za kilkadziesiąt lat, albo jeszcze później.

Jest też aktualne wydanie jedynego papierowego tygodnika – Nowin Jeleniogórskich.

Prezydent Jerzy Łużniak wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Chadżym umieścili kapsułę w iglicy. Zamknięto ją w obecności dziennikarzy, wkrótce trafi na wieżę.

Remont zameczku trwa w najlepsze. Zostały wymienione części stropów, jest zdjęty dach z wieży, przy tej okazji wzmocniono konstrukcję wieży. W budynku wykonano już otwór pod windę dla osób z niepełnosprawnościami. Trwają prace w piwnicach głównego budynku. Odbudowana została altana. Termin zakończenia prac to wrzesień 2022 roku.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE