Znikają słynne olsztyńskie zapiekanki [ZDJĘCIA,AUDIO]

2022-01-13 21:11

„Słynne olsztyńskie zapiekanki” znikają po ponad trzydziestu latach istnienia. W związku z remontem Dworca Głównego w Olsztynie pawilon musi zostać rozebrany. Odkąd wyszło na jaw, że punkt przestanie istnieć, kolejka po ostatnią zapiekankę zdawała się nie mieć końca.

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

Żegnamy kultowe olsztyńskie zapiekanki

Po 34 latach znika jeden z najsłynniejszych punktów gastronomicznych w Olsztynie. Przez ostatnie dni do budki przy Dworcu Głównym ustawiały się tłumy, każdy po swoją ostatnią zapiekankę z dworca. W związku z remontem Dworca Głównego w Olsztynie umowa dzierżawy terenu została wypowiedziana i do 17 stycznia 2022 roku pawilon musi zostać rozebrany. Dziś punkt już w ograniczonym trybie działa ostatni dzień. Czwartek, 13. stycznia, był ostatnim dniem działania punktu.

Po 34 latach kończymy działalność. W związku z remontem Dworca Głównego w Olsztynie umowa dzierżawy terenu została wypowiedziana i do 17 stycznia 2022 roku pawilon musi zostać rozebrany. Bardzo Państwu dziękujemy za te wspólne 34 lata, za miliony zapiekanek, które my przygotowaliśmy, a Państwo zjedliście. Byliście najlepszymi klientami świata i to wyłącznie dzięki Wam istnieliśmy tyle lat - mówi właścicielka Irena Jędrzejewska. - Jesteśmy bardzo zaskoczeni, ty, oc wydarzyło si w ostatnich dniach. To bardzo miłe na zakończenie pracy.

Posłuchaj: z właścicielką Ireną Jędrzejewską rozmawiali Patrycja murzyn i Jan Rogalewski

Przez ponad trzydzieści lat po olsztyńskie zapiekanki wpadali mieszkańcy Olsztyna i regionu. W ostatnich dniach wielu klientów wybrało się w sentymentalną podróż po smak znany od lat:

- Jadłem zapiekanki z dworca, kiedy studiowałem. Dziś przyjechałem tu tak jakby się pożegnać.

- Jestem spoza Olsztyna, przyjeżdżałem tu do szkoły i zapiekanki jadałem wtedy bardzo często.

- Przychodziłem tu z rodzicami. Kiedyś bardzo często, musiałem wpaść na ostatnią zapiekankę.

-Wychowałem się na tych zapiekankach! - mówili stojący w kolejce po ostatnią olsztyńską zapiekankę z dworca.

Posłuchaj: dla wielu punkt jest kultowy

Właścicielka Irena Jędrzejewska przekazała na licytację ostatnią w historii baru zapiekankę, jaka w czwartek trafi do ostatniego klienta. Jest to licytacja DLA LILI - dwumiesięcznej dziewczynki z Biskupca, która walczy z SMA. Ostatnia „słynna olsztyńska zapiekanka” osiągnęła wartość 2000 złotych! Wiadomo już, że punkt nie powróci wraz z nowym Dworcem Głównym.

Sonda
Słynne olsztyńskie zapiekanki - będziecie tęsknić?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE