Wyluzowali podczas przerwy w pracy... Ona z mandatem, on za zarzutami!

2021-12-08 12:50
para na ławce
Autor: Vera Arsic - Pexels

Nietypowy pomysł na przerwę w pracy wymyślił sobie 22-latek i jego starsza koleżanka. Dziwnie zachowujących się ludzi obok iławskiego amfiteatru wypatrzył patrol policji z Komendy Wojewódzkiej z Olsztyna.

Funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Olsztynie podczas patrolu w mieście Iława zauważyli dwie młode osoby, które stały koło amfiteatru i dziwnie się zachowywały. Mundurowi postanowili z nimi porozmawiać.

W trakcie czynności okazało się co było tego przyczyną. 22 – latek posiadał przy sobie lufki z marihuaną, którą wcześniej poczęstował koleżankę a wszystko to działo się podczas przerwy w pracy. Policjanci zatrzymali 22 – latka i jego starszą koleżankę.

Wstępne badanie wskazało, że oboje wykonywali obowiązki służbowe pod wpływem narkotyków za co zostali ukarani mandatami. Natomiast 22–latek dodatkowo usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za samo udzielanie narkotyków przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Czy warto jeść grzyby?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE