W powiecie iławskim rekordowa liczba zarażonych koronawirusem

2021-03-11 13:57
Te cztery choroby zwiększają ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 [Nowe badanie]
Autor: Getty Images

W kraju liczba nowych zakażeń przekroczyła dzisiaj 20 tysięcy. Niestety także złe wieści płyną z naszego regionu. Zarówno w województwie, jak i powiecie iławskim padają niechlubne rekordy.

Dzienny przyrost nowych zakażeń wyniósł dziś (11.03) w powiecie iławskim aż 91 przypadków. To najwyższa wynik w tym roku. Nie było natomiast nowych ofiar. Kwarantanną są objęte 1 252 osoby. W kraju mamy 21 045 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W naszym województwie odnotowano ich 999. Z powodu COVID-19 zmarło w kraju 99 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 276.

Iławski oddział covidowy w szpitalu jest pełny. Wolne są tylko trzy łóżka respiratorowe. Dlatego planowane jest przełożenie części operacji i zabiegów, by w razie potrzeby szpital dysponował kolejnymi wolnymi miejscami. Iławska placówka boryka się także z brakiem lekarzy i pielęgniarek. Wystąpiono do wojewody o wsparcie kadrami medycznymi iławskiego szpitala. 

Kobiety kontra mężczyźni | ESKA XD #018

QUIZ. Pokazujemy tylko LOGO znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę

Pytanie 1 z 10
Logo należy do firmy...
QUIZ. Pokazujemy tylko kawałek LOGA znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE