W iławskiej komendzie polała się krew

2021-09-17 12:51

Policjanci, pracownicy cywilni z iławskiej komendy, a także wiele osób chętnych włączyło się do akcji honorowego krwiodawstwa. Oddane płyny - najcenniejszy i niezastąpiony lek, trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Akcje mają na celu popularyzowanie honorowego krwiodawstwa.

Po raz kolejny ale tym razem w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Iławie przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa wśród policjantów, pracowników cywilnych i osób chętnych.

Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Policjanci na co dzień obsługujący zdarzenia, w wyniku których poszkodowani potrzebują do życia ten cenny środek leczniczy, rozumieją potrzebę honorowego krwiodawstwa i dlatego też chętnie włączyli się do akcji.

Zebrana krew trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, ponieważ przez cały rok jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy i niezastąpiony lek. Tym razem zarejestrowało się 38 osób w tym 34 osoby oddały krew przekazując w ten sposób prawie 16 litrów tego najcenniejszego leku.

To dzięki wspólnemu zaangażowaniu klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia”, a także mieszkańców powiatu iławskiego i współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział w Iławie doszło do kolejnej zbiórki tego cennego płynu.

Lecieliśmy nowym wojskowym śmigłowcem nad Warszawą. Relacja z prezentacji maszyny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE