W Iławie zebrano dużo pieniędzy na rzecz Ukraińców

2022-08-12 13:58
dary cal
Autor: eka Także zbiórki darów organizowano w wielu miejscach Iławy

Mieszkanki i mieszkańcy Iławy pokazali, że potrafią się zjednoczyć i okazali ogromne serce dla uchodźców. W iławskim urzędzie miasta podsumowano akcję zbiorki pieniędzy na rzecz obywateli z Ukrainy.

- 28 lutego wspólnie z burmistrzem Iławy Dawidem Kopaczewskim rozpoczęliśmy internetową zbiórkę pieniędzy poprzez portal Pomagam.pl. Chcieliśmy w ten zebrać środki na najbardziej bieżące potrzeby, które z dnia na dzień stawały się coraz większe. Wspólnie z burmistrzem ustaliliśmy, że zbiórka , którą utworzyliśmy, przeznaczona zostanie na zakup posiłków i żywności, a w przypadku konieczności dokonania innych wydatków konsultowaliśmy się na bieżąco. Tak było między innymi w przypadku konieczności zatankowania do pełna auta, które zawiozło pomoc humanitarną do Ukrainy - mówi Arkadiusz Karpiński ze Stowarzyszenia Przystań, które koordynowało zbiórkę.

Od początku trwania zbiórki jej organizatorzy dbali  o przejrzystość wszystkich wpływów i wydatków. O to, aby każda złotówka została spożytkowana we właściwy sposób.

- Dziś chcemy pokazać Państwu , na co zostały przeznaczone pieniądze, które zostały wpłacone na konto iławskiej zbiórki – wyjaśnia burmistrz Dawid Kopaczewski. - Ostatnią wpłatę odnotowaliśmy 12 maja, a w sumie poprzez portal wpłynęło 28.250 zł. Dodatkowo bezpośrednio na konto Stowarzyszenia „Przystań” wpłynęło 8.877 zł. Łącznie zatem, dzięki ofiarności mieszkanek i mieszkańców Iławy, dysponowaliśmy kwotą 37.127 zł.

Faktury zawierają na odwrocie opis prezentujący przeznaczenie zakupów. Faktury te opiewają na 36.474,08 zł, co oznacza, że do wydania pozostaje jeszcze 652,92 zł.

- Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do zbiórki. Uzbierana kwota to dowód na to, że nieszczęście ludzkie nie jest iławianom obojętne oraz że pomimo własnych trudności stać nas na gest pomocy i wyciągniecie ręki do drugiego człowieka. W imieniu wszystkich przybyłych do Iławy obywateli Ukrainy, pięknie dziękuję. Dziękuję także wszystkim tym osobom, które pomagały nie tylko sposób materialny, ale także poświęcały swój czas i były zaangażowane we wszelkie działania pomocowe dla uchodźców na terenie Iławy - podsumowuje burmistrz.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Andrij Szewczenko dziękuje Polakom za wsparcie dla Ukrainy

QUIZ. Smaki Ukrainy - rozpoznaj lub poznaj tradycyjne dania ukraińskie!

Pytanie 1 z 16
Zupa na mięsnym wywarze z warzywami, wśród których prym wiodą buraki to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE