VII Mistrzostwa Służby Więziennej w Regatach Żeglarskich Siemiany – Iława 2020 [ZDJĘCIA]

2020-09-18 13:17
VII Mistrzostwa Służby Więziennej w Regatach Żeglarskich Siemiany – Iława 2020
Autor: Robert Jankowski, UG Iława

W dniach 13-15 września, na Jezioraku, najdłuższym jeziorem w Polsce odbyły się VII Mistrzostwa Służby Więziennej w Regatach Żeglarskich Siemiany – Iława 2020. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Zawody odbywały się w Siemianach, na terenie gminy Iława. Po trzydniowych zmaganiach, w których brało udział aż 26 załóg z całej Polski wyłoniono zwycięzców.

Pierwsze miejsce zajęła załoga Zakładu Karnego w Iławie ze sternikiem Piotrem Bokotą. Na drugim miejscu uplasowała się załoga Zakładu Karnego w Iławie ze sternikiem Grzegorzem Rychlikiem. Trzecie miejsce przypadło również załodze Zakładu Karnego w Iławie ze sternikiem Pawłem Urbankiem.

Wszyscy uczestnicy regat otrzymali okolicznościowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy statuetki i medale. Zdobywcy I miejsca otrzymali również z rąk Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego nagrody specjalne.

Podczas podsumowania zawodów organizator mistrzostw Edward Jasik podziękował uczestnikom za sportową oraz bezpieczną rywalizację i zaprosił wszystkich na przyszłoroczną edycję regat. Wydarzenie tego typu, poza sportowym aspektem, promuje również gminę Iława z jej przyrodniczo-turystycznymi walorami w Polsce. Wielu uczestników regat podkreśla, że chętnie wracają nad Jeziorak, do gościnnej gminy Iława.

Kozy w olsztyneckim skansenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE