Startuje III Fiesta Balonowa. Balony nad Iławą i całym powiatem [AUDIO]

2020-09-11 10:37
balony zawody balonowe pixabay
Autor: Cindy Lever - Pixabay

III edycja imprezy niestety musi być organizowana w zmienionej formie ale za to z rekordową ilością załóg. Początkowo mówiono o 18 ekipach, ostatecznie będzie ich 15, co pozostaje największą liczbą jaka pojawi się nad Iławą i okolicami w ramach zawodów.

III Fiesta Balonowa w dniach 11-13 września. Organizatorami tegorocznej Fiesty są Kaletka – Ośrodek Wypoczynkowy oraz Balonowa Strona Nieba. Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński objął imprezę Honorowym Patronatem. To właśnie o puchar wójta będzie walczyło 15 załóg.

- Z powodu koronawirusa, nie mogliśmy tego zorganizować w taki sposób jak poprzednie edycje. Nie będzie publiczności i pokazów na ziemi, korzystania z przelotów z pilotami. Zawody są organizowane wewnętrznie. Zapowiadają się dobre warunki atmosferyczne, więc balony będzie można podziwiać nad Gminą Iława oraz samą Iławą. W piątek i sobotę około godzin 8:00-11:00, potem popołudniu około godziny 16:00 do 19:00. Starty będą liczone do punktacji i po zawodach poznamy mistrza i wicemistrza - mówi Krzysztof Harmaciński, wójt gminy.

Jak informują organizatorzy, godziny przelotów mogą się nieco przesunąć, bo wiele zależy od pogody.

Zazwyczaj, z uwagi na najkorzystniejsze wiatry, załogi wzbijają się w powietrze na około 2 godziny, zaraz po wschodzie i przed zachodem słońca. Słońce w Iławie obecnie wschodzi o 6:00 i zachodzi o 19:00, czyli realnie balonów można wypatrywać w przedziale ramowym 6:00-10:00 oraz 16:00-20:00.

W tym roku nie będzie jednego, wspólnego startu z Kaletki, a punkty do których będą rzucać piloci mają być umieszczone między innymi w miejscowościach Rudzienice oraz Frednowy.

TUTAJ wypatrujcie najnowszych komunikatów.

III Fiesta Balonowa w Gminie Iława pod patronatem wójta - Krzysztof Harmaciński, wójt Gminy Iława
Zamontuj domek dla jerzyków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE