policja iława

i

Autor: KPP Iława zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Starsza, zagubiona pani szła przy drodze pod Zalewem

2023-05-30 9:35

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie podczas minionej doby pomogli starszej kobiecie. Mieszkanka gminy Zalewo miała problemy z pamięcią, nie wiedziała gdzie się znajduje i jak trafić do rodziny.

Służba patrolowa każdego dnia stawia przed policjantami różne wyzwania. Czasami trzeba interweniować tam, gdzie dochodzi do zakłócenia ładu i porządku publicznego, czasami trzeba podjąć czynności służbowe wobec osób, które złamią prawo. Bywa jednak i tak, że policjanci zostają poinformowani o wydającej się z pozoru zwykłej sytuacji, która jak się później okazuje, mogłaby skończyć się nieszczęśliwie. O takiej właśnie sytuację zastali  poinformowani w poniedziałek (29.05.2023 r.) przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Zgłaszająca oświadczyła, że jedną z dróg w gminie Zalewo idzie starsza kobieta. Dodała, że kobieta nie wie gdzie jest,  nie ma dokumentów przy sobie, chodzi o lasce a na nogach ma domowe kapcie. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili tylko jak się nazywa, gdyż miała problemy z pamięcią i nie znała adresu zamieszkania rodziny. Kobieta mówiła cały czas, że „jest z centrali”. Policjanci wspólnie ze zgłaszającą na podstawie tych szczątkowych informacji ustalili najbliższych 76 – latki po czym przekazali kobietę rodzinie.

Pamiętajmy, że jeden telefon, może uratować ludzkie życie. Tak jak w przypadku tej interwencji. Odpowiednia reakcja świadka i działanie policji sprawiły, że kobieta szybko wróciła do swojej rodziny.

W ciągu dnia słońce jednak wieczory i noce nadal są chłodne, dlatego policjanci apelują: nie bądźmy obojętni, gdy widzimy, że czyjeś życie i zdrowie jest zagrożone. Wrażliwość każdego z nas oraz szybka i właściwa reakcja może pomóc osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej. By poinformować służby o osobach potrzebujących pomocy możemy zadzwonić na numer alarmowy. Żeby wskazać policjantom miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać, możemy skorzystać a Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres ilawa@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Maryla Rodowicz zachwyca się bryską, Smolastym i Jannem

Quiz. Polskie przeboje rockowe z lat 90. Czy znasz te teksty i ich wykonawców?

Pytanie 1 z 10
Głosu, której z tych wokalistek nie usłyszymy na płycie „Getto” (1996) hardrockowej grupy Sweet Noise?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE