Smaki Wielkanocy znajdziesz w Olsztynku. Rzemieślnicy Smaków zapraszają!

2021-03-26 9:29

Ta Wielkanoc, podobnie jak Boże Narodzenie będą inne niż w latach minionych. Oczywiście przez pandemię i obostrzenia. Jednak nawet w ograniczonym towarzystwie domowników, można stworzyć niezwykły klimat, a najwięcej do świątecznej aury wnoszą potrawy i ich smaki.

Warto przejechać kilka kilometrów dalej i poszukać potraw lub składników do nich w okolicy. Tych najzdrowszych, ekologicznych, wytwarzanych przez ludzi, a nie maszyny.

W tym roku odbywa się mniejsza ilość wielkanocnych jarmarków niż w latach minionych. Jednym z punktów na mapie warmińsko-mazurskiego jest Olsztynek, gdzie w każdą sobotę rozstawiają się wytwórcy z regionu w ramach Rzemieślnicy Smaków Lokalne Wyroby.

Rzemieślnicy Smaków zapraszają na Targowisko Miejskie w Olsztynku przy ul. Kościuszki, gdzie w każdą sobotę od 8:30 do 11:00 straganach można znaleźć wiele potraw i składników od lokalnych gospodarzy. Świeże i lokalne wyroby od okolicznych producentów, takie jak warzywa, owoce tego samego dnia rano zebrane i dostarczone wprost na bazar.

Pojawia się też aromatyczne i jeszcze ciepłe pieczywo wypiekane tuż przed dostawą. Wędliny domowego wyrobu o najwyższej jakości mięsa i wykonania.

Zdrowe zimno tłoczone oleje, naturalnie produkowane kiszonki i zakwasy bazujące na organicznych składnikach. Bez sztucznych konserwantów. Wiejskie jajka od szczęśliwych kurek wolno biegających, chowanych bez pasz GMO.

Koneserzy smaków znajdą sery krowie i kozie z niedużych manufaktur. Sery świeże i dojrzewające. Lubujący się w słodkościach wybiorą coś dla podniebienia z palety miodów tradycyjnej rodzinnej pasieki.

Deser koniecznie z czekoladą, chałwą i pralinami. Łyk gorącej kawy też się znajdzie. Natomiast poszukiwacze przypraw i ziół odnajdą coś nietypowego w szerokiej gamie dostępnych produktów.

Na zakupy w ramach wydarzenia macie niecałe 3 godziny, ale warto wstać rano w weekend, by skosztować naturalnych produktów.

Rzemieślnicy Smaków zapraszają na Targowisko Miejskie w Olsztynku
Autor: Rzemieślnicy Smaków
Sonda
Czy jesteś za zniesieniem handlu w niedziele?
Jak rozpoznać, że ktoś palił marihuanę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE