Psy będą tropić koronawirusa. Szkoli je nowomieszczanin

2021-03-25 14:03
psy korona
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa

Negrita, Sony, Bruce i Hunter wraz ze swoimi opiekunami, będą pomagać w walce z COVID-19. Projekt koordynuje Mateusz Połomski z Nowego Miasta. Został stworzony pod skrzydłami Krajowej Administracji Skarbowej.

Cztery zespoły kynologiczne przewodników z psami KAS z izb administracji skarbowej z Opola, Rzeszowa, Gdyni oraz Warszawy, zostaną przeszkolone we wczesnym wykrywaniu COVID-19 u ludzi. Pilotażowe szkolenie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowym w Kamionie. Psy zostaną nauczone rozpoznawania zapachu COVID-19, pobranego od osób zarażonych wirusem.

Program szkolenia powstał w oparciu o dwa niezależne protokoły treningu medycznego do wykrywania przez psy COVID-19 - mówi Mateusz Połomski pochodzący z Nowego Miasta. -Protokoły zostały opracowane przez polską grupę badawczą pod przewodnictwem prof. Michała Dzięcioła z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz francuską grupę badawczo-naukową prof. Dominique Grandjean z Wyższej Szkoły Weterynarii w Alfort (Francja). Wcześniej te psy wykrywały narkotyki i papierosy.

Mateusz z psami pracuje od ponad 10 lat. To jego pasja. Od 2016 roku jest w strukturach Krajowej Administracji Skarbowej. To funkcjonariusz służby celno - skarbowej. Wcześniej był instruktorem w jedynym w Polsce ośrodku, który kształci psy na potrzeby Krajowej Administracji Skarbowej. Teraz jest kierownikiem Ośrodka Szkoleniowego w Kamionie.Ten innowacyjny projekt poszerzy zakres wykorzystania psów służbowych KAS, a tym samym przyczyni się do walki z COVID-19. Szkolenie potrwa 8 tygodni.

Kultowe samochody z seriali | ESKA XD - Prosto z salonu #19

Quiz. Prawda czy fałsz: Dziecinnie proste pytania. Ile punktów zdobędziesz?

Pytanie 1 z 10
Hrabia Drakula naprawdę istniał.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE