"Trochę boli mnie ręka" - iławski ratownik po szczepieniu na Covid-19 [AUDIO]

2021-01-05 11:27
Tomasz Sławiński - iławski ratownik medyczny, przyjął szczepionkę na Covid-19
Autor: facebook.com/Tomasz-Sławiński Tomasz Sławiński - iławski ratownik medyczny, przyjął szczepionkę na Covid-19

Iławski ratownik medyczny i jednocześnie radny Rady Miejskiej Iławy znalazł się w grupie 0, czyli osób uprawnionych do szczepień przeciwko Covid-19 w pierwszej kolejności. W rozmowie z nami opowiada o swoich wrażeniach, posłuchajcie!

Do 14 stycznia 2021 r. szpitale węzłowe zbierają dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w specjalnie przygotowanych placówkach. Za zebranie listy chętnych pracowników odpowiada pracodawca. Dane może przekazać w wygodny i szybki sposób za pośrednictwem specjalnego formularza online.

W Iławie, jak przekazały nam władze szpitala, do programu szczepień zgłosiło się łącznie 831 osób uprawnionych, w tym 315 osób to pracownicy Szpitala i 516 osób z instytucji zewnętrznych.

Szczepionka do Iławy dojechała w poniedziałek 4 stycznia i jak informowały tego dnia władze szpitala

-To ważny dzień dla Powiatowego Szpitala w Iławie. Szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczęte!Dziś o godzinie 7.40 otrzymaliśmy pierwsze 180 dawek szczepionki. Już o 10:30 zaszczepiono pierwszą osobę, którą był Jerzy Kruszewski, Z-ca dyrektora ds. Lecznictwa, Koordynator Oddziału Chirurgicznego Ogólnego. Drugą osobą była Małgorzata Osmańska, specjalista ds. epidemiologii. Dzisiejszego dnia zaszczepionych zostało 66 osób, był to personel zarówno medyczny jak i niemedyczny. Szczepienia przebiegły sprawnie, bez najmniejszych komplikacji. Otrzymane szczepionki musimy wykorzystać do 8 stycznia do godz. do godz. 6:04. Jutro kolejny dzień szczepień.

Ratownik z Iławy opowiada o wrażeniach

Wśród medyków tak zwanej grupy 0 był także iławski ratownik Tomasz Sławiński, który tak pisał w mediach społecznościowych:

- W dniu dzisiejszym przyjąłem pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Jako ratownik medyczny na każdym dyżurze jeżdżę do pacjentów zakażonych koronawirusem. Sam też przechorowałem Covida. Osobiście miałem to szczęście, ze byłem tzw „skąpoobjawowy” i przebieg choroby był łagodny. Inni niestety tego szczęścia nie mają ... Widziałem niejednokrotnie tą chorobę z bliska, rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy chorowali i wyzdrowieli. Wniosek jest jeden: to nie jest zwykła grypa. Mówią to seniorzy, mówią to ludzie w kwiecie wieku, mówią to moje koleżanki i koledzy z pracy, którzy chorowali. Nie ukrywam, ze miałem obawy przed zaszczepieniem się. Po lekturze wielu publikacji oraz po rozmowach z naszymi lekarzami podjąłem świadomą decyzję o zaszczepieniu się. Dziś mamy wszyscy już dość obostrzeń i ograniczeń w sferze życia codziennego. Nie ma jeszcze skutecznych leków. Ale mamy szczepionkę, nad którą pracował cały naukowy świat. Wierzę, że im więcej z nas będzie zaszczepionych, tym szybciej skończy się to „covidowe szaleństwo”. Nie będę nikogo nakłaniał i namawiał do przyjęcia szczepionki, każdy niech podejmie tą decyzję samodzielnie w zgodzie z samym sobą. Podejmując decyzję nie zapominajcie o Waszych rodzicach, dziadkach i babciach. Oni w zetknięciu z Covidem mogą nie mieć tyle szczęścia co np. ja. Na zakończenie: Odczynów poszczepiennych jeszcze nie mam i czuję się jak dotąd świetnie, żyję, nie umarłem. Drugi nos mi nie wyrósł a włosy są na swoim miejscu. Zdrówka życzę

Opowiedział nam też o swoich wrażeniach i o tym czy poleca szczepienia, czy też nie. Posłuchajcie jego rozmowy z reporterem Eski Iława Wieśkiem Raczkowskim:

Posłuchaj Więcej: O szczepieniu na Covid-19 i wrażeniach po przyjęciu szczepionki - Tomasz Sławiński, ratownik medyczny z Iławy

Kto do szczepień po medykach?

15 stycznia ma ruszyć rejestracja do etapu 1 szczepień, między innymi dla seniorów, nauczycieli i służb mundurowych.

W regionie wytypowano następujące punkty:

  • Szpital Powiatowy w Iławie
  • Przychodnia Zdrowie
  • Przychodnia Rodzina
  • Przychodnie w Rudzienicach oraz w Ząbrowie
  • NZOZ Zdrowie w Zalewie
  • Specjalistyczna Praktyka Lekarska przy ul. Gdańskiej w Lubawie
  • Ośrodek Zdrowia przy ul. Rzepnikowskiego w Lubawie
  • Ośrodek Zdrowia Medyk w Suszu
  • Grupa Zdrowie w Suszu
  • Przychodnia w Kisielicach

Listę punktów na terenie całego województwo można sprawdzić TUTAJ

Szczepienia grupy 1 mają się odbywać od 25 stycznia.

Warto dodać, że by szczepienie było skuteczne, trzeba przyjąć jego dwie dawki w odstępie czasu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Kontrowersje wokół szczepień. Artyści poza kolejnością
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE