Pandemia daje w kość szpitalom. Także w Iławie zaczyna brakować łóżek

2021-03-04 13:42
oddział covidowy
Autor: W.Raczkowski Oddział covidowy w iławskim szpitalu

Pandemia w regionie przybiera na sile. Władze zdecydowały się ponownie otworzyć oddziały covidowe w lokalnych szpitalach. Od 1 marca po krótkiej przerwie ruszył taki oddział także w Iławie.

Warmińsko-mazurskie ciągle na szczycie nowych zakażeń. Powiat iławski jest już na czwartym miejscu pod względem zachorowań. Czwartkowy raport to 831 zakażonych w województwie. Wciąż licząc ilość przypadków na 10 tys mieszkańców, jesteśmy niechlubnym liderem. W powiecie iławskim jest 75 nowych przypadków zakażonych. Na kwarantannie przebywa już prawie 1300 osób.

Jeśli chodzi o tzw. łóżka covidowe sytuacja w iławskim szpitalu nie wygląda najlepiej. Na ogółem 28 takich łóżek zajętych jest 25. Wolne są tylko trzy łóżka respiratorowe.

Jeśli chodzi o ogólną wydolność oddziałów covid w województwie, obecnie wolnych jest 378 łóżek i 27 respiratorów.

Ogółem w całym szpitalu w Iławie są jeszcze wolne łóżka, ale cały czas sytuacja jest dynamiczna i płynnie się zmienia z godziny na godzinę, jednych chorych się wypisuje się do domu, a innych przyjmuje.

Warto dodać, że wszystkie karetki szpitalnego oddziału ratunkowego w Iławie są na chodzie. Jest 5 zespołów wyjazdowych, w tym 4  podstawowe typu „P” oraz jeden specjalistyczny typu „S”. Miejsca stacjonowania karetek rozlokowane są na terenie miast: Iława, Susz, Lubawa oraz Zalewo.

Rząd zapowiedział pomoc dla województwa warmińsko-mazurskiego, w postaci przekazania maseczek ochronnych. Do naszego regionu ma ich trafić 5 mln. Za dystrybucję maseczek w regionach mają odpowiadać urzędy wojewódzkie.

Rzeszów: Policyjna eskorta na porodówkę

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Najwyższe, największe, najgłębsze. Znasz polskie i światowe rekordy?

Pytanie 1 z 17
Który szczyt jest najwyższy na świecie?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE