Nowomiejski sanepid zamknięty. Szefowa ma koronawirusa

2020-03-25 13:33
sanepid nowe miasto
Autor: Google Street

Dziś w województwie warmińsko-mazurskim wykryto kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. To trzy kobiety, jedna z nich jest z Nowego Miasta Lubawskiego. To dyrektor lokalnego sanepidu.

Po wykryciu koronawirusa wszyscy pracownicy nowomiejskiego sanepidu zostali poddani domowej kwarantannie. To kilkanaście osób. Został im pobrany wymaz i teraz czekają na wynik testów.

- Trwa także dezynfekcja pomieszczeń - informuje rzecznik wojewody Krzysztof Guzek - Od jutra tj. 26 marca sanepid w Nowym Mieście będzie działać normalnie. Wydelegowani zostali pracownicy z innych placówek

Zarażona to kobieta w średnim wieku. Wirus dostał się do jej organizmu poprzez tzw. transmisję lokalną. Oznacza to, że została najprawdopodobniej zarażona przez innego mieszkańca powiatu nowomiejskiego. Nie wyjeżdżała za granicę. Kobieta jest hospitalizowana w Szpitalu Zakaźnym w Ostródzie. Jest to pierwszy potwierdzony przypadek SARS-CoV-2 w powiecie nowomiejskim.

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE