Małe święto biegaczy z Iławy. To już 20 edycja parkrunu

2020-02-05 13:47
biegacze
Autor: Fotografujący biegacz/parkrun Mały Jeziorak, Iława

Miłośnicy biegania tradycyjnie spotkają się w sobotę o godz. 9 przed iławskim basenem. Trasa, którą pokonują co tydzień, to 5 km.

Czym jest parkrun? To cotygodniowe bezpłatne biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 km, organizowane regularnie w ponad 1900 miejscach w 21 państwach. W zeszłym roku do społeczności parkrunu dołączyła Iława. W najbliższą sobotę odbędzie się już 20 bieg z tego cyklu. Co tydzień na starcie stawia się około 100 biegaczy i to nie tylko z Iławy. Biegają także VIP-y jak na przykład burmistrz Iławy. 

plakat
Autor: plakat

Dwudziesty bieg, jak dziewiętnaście poprzednich, wystartuje w sobotę o godz 9 spod iławskiego basenu. Organizatorzy zapowiadają niespodzianki, a uczestnicy pobicie swoich życiówek na dystansie 5 km. 

W styczniu w iławskim parkrunie wzięło udział łącznie 392 uczestników w tym 32 debiutantów. Pobito aż 92 rekordy życiowe. Warto też dodać, że przy imprezie pomogło 55 wolontariuszy.

bieg
Autor: W.Raczkowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE