Koronawirus znów w natarciu. Wójt gminy Iława apeluje do mieszkańców

2021-03-01 13:49
wójt gminy iława
Autor: UG Iława

W województwie warmińsko-mazurskim trzecia fala pandemii przybiera na sile. Brytyjska odmiana, która jest zdecydowanie bardziej zaraźliwa, zaczyna dominować w regionie. Dlatego Krzysztof Harmaciński, wójt gminy Iława zdecydował się na oficjalny apel do mieszkańców.

W związku z aktualna sytuacją epidemiologiczną związaną ze znacznym wzrostem dziennych zachorowań na COVID-19 w województwie warmińsko-mazurskim oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo apeluję do wszystkich mieszkańców Gminy Iława:

  • o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego, w tym przede wszystkim o używanie właściwych maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos, zachowywanie dystansu od innych osób, dezynfekcję rąk.
  • o odpowiedzialność i dyscyplinę społeczną w tym zakresie oraz o zaniechanie wszelkich zachowań „lekceważących” zagrożenie mogących doprowadzić w szybkim tempie do dalszego rozwoju epidemii.

Spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność za siebie, naszych bliskich i otoczenie. Bądźmy przezorni, pamiętajmy o zasadach ochrony, ograniczmy kontakty, wyjścia, spotkania.  Zadbajmy o siebie nawzajem. Taka postawa  pozwoli na szybsze opanowanie epidemii  i powrót do normalnego życia. Ponownie proszę mieszkańców i interesantów o ograniczanie osobistych wizyt w Urzędzie Gminy w Iławie i załatwianie spraw  drogą mailową (gmina@gmina-ilawa.pl), internetową lub telefonicznie. Informuję jednocześnie, że  w dalszym ciągu, w Urzędzie Gminy  można załatwiać ważne i nie cierpiące zwłoki sprawy. W tych przypadkach sugeruję telefoniczne uzgadnianie terminu i godziny wizyty z właściwym  pracownikiem. 

Wykaz ważniejszych  bezpośrednich numerów telefonów  do komórek organizacyjnych urzędu:

  • 89 649 2418  – sekretariat
  • 89 649 0821  – ewidencja ludności
  • 89 649 0815  – dowody osobiste
  • 89 649 0809  – podatki
  • 89 649 0825 – kasa
  • 89 649 0820  – ochrona środowiska, planowanie przestrzenne
  • 89 649 0847  – edukacja
  • 89 649 0811 – inwestycje, gospodarka komunalna.
Mateusz Morawiecki osobiście obalił ZSRR? Ten film Polskiej Fundacji Narodowej jest hitem. Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE