Koronawirus na Warmii i Mazurach. W ostródzkim szpitalu może zabraknąć miejsc?

2020-10-06 13:48
szpital ostróda
Autor: archiwum ostródzkiego szpitala Przybywa zarażonych pacjentów w szpitalu w Ostródzie. Znów będzie jednoimienny?

W ostródzkim szpitalu jest już około 60 pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19. Chorych korzystających z respiratorów jest na szczęście tylko trzech. Czy powinniśmy obawiać się zbyt małej ilości miejsc w szpitalu?

Koronawirus na Warmii i Mazurach. W ostródzkim szpitalu może zabraknąć miejsc?

Wcześniej szpital miał przygotowane dla tego typu pacjentów 63 miejsca, teraz zwiększył ich liczbę do 90. Niewykluczone, że może stać się znów jednoimienny, czyli przeznaczony tylko i wyłącznie dla chorych na koronawirusa. Decyzja wojewody warmińsko-mazurskiego w tej sprawie zapadnie w ciągu najbliższych dni. Wówczas szpital miałby do dyspozycji 170 łóżek dla zarażonych COVID-19. Problemem może okazać się jednak niewystarczająca liczba personelu. Już teraz wojewoda przekierowuje do pomocy osoby z innych placówek medycznych. 

Według najnowszych danych w województwie warmińsko-mazurskim zakażonych koronawirusem od początku epidemii zostało 2025 osób, z czego 1015 osób wyzdrowiało, a 26 zmarło.

Skandal w szpitalu. Lekarze nie noszą maseczek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE