Karetka z Iławy ratuje życie w najbardziej niebezpiecznych miejscach w Ukrainie

2022-08-05 11:51
karetka
Autor: UM Iława

Ten ambulans służy do ewakuacji rannych z pola boju do szpitala. Od dawna był nam potrzebny taki samochód i na szczęście nasze marzenia się spełniły – to słowa żołnierza, który jest ratownikiem i kierowcą iławskiej karetki w Ukrainie.

W kwietniu, odpowiadając pozytywnie na prośbę ks. Jarosława Gościńskiego, proboszcza Greckokatolickiej Parafii w Iławie, Starostwo Powiatowe w Iławie na czele ze Starostą Bartoszem Bielawskim, podjęło uchwałę o przekazaniu walczącej Ukrainie karetki pogotowia z iławskiego szpitala.

Staję przed Państwem, aby ze szczerego serca i ze łzami w oczach serdecznie podziękować za dar serca i okazaną pomoc dla narodu ukraińskiego - pisze Ks. Protoijerej Jarosław Gościński. Parafrazując słowa Jezusa Chrystusa „Nie ma większej miłości nad tą gdy jeden daje swoje serce na dłoni drugiemu” uczynniając dar serca jesteście z tymi, którzy  w tych godzinach najbardziej Was potrzebują, z bezbronnymi dziećmi, kobietami w ciąży, starcami i w końcu z Ukraińskim Wojskiem, które tak dzielnie broni nie tylko swego kraju, ale przede wszystkim demokratycznych wartości panujących w cywilizowanych krajach Europy i świata.

Iławianie i mieszkańcy okolic pomogli wyremontować ambulans. Dzięki lokalnej zbiórcee funduszy udało się również sfinansować zakup samochodu chłodni do przewozu ciał poległych na froncie żołnierzy, środki medyczne, żywność oraz odzież i bieliznę osobistą.

Wierzymy, że z Iławy uda nam się pozyskać i przekazać jeszcze jeden ambulans - podsumowuje ksiądz. - Na koniec z wyrazami wdzięczności pragnę posłużyć się  hebrajską mądrością: „Kto uratuje jedno życie, uratuje cały świat”.

Ambulans obecnie wykorzystywany jest na linii frontu walk Ukraina-Rosja. Tam gdzie toczą się najbardziej zacięte starcia.

Chwała Ukrainie! Jestem żołnierzem Sił Zbrojnych Ukrainy w stopniu Starszego Lejtnanta Medycznej Służby Dywizji Artylerii. Ten ambulans u nas będzie służył do ewakuacji rannych z pola boju do szpitala. Od dawna był nam potrzebny taki samochód i na szczęście nasze marzenia się spełniły. Znajdujemy się na froncie, na polu walki i w ciągu dnia musimy nasz sprzęt ukrywać w różnego rodzaju pomieszczeniach, ponieważ wróg kontroluje ten teren dronami. Z tego miejsca bardzo serdecznie pragnę podziękować Starostwu Powiatowemu z Iławy, oraz wszystkim wolontariuszom, u których duch walki jest często większy niż u nas samych. Dlatego, my wszyscy, razem zwyciężymy – to słowa żołnierza, który jest ratownikiem i kierowcą iławskiej karetki w Ukrainie.

Sara James zachęca do słuchania piosenki Taka sama

QUIZ. To coś dobrego czy złego? Szalony test! Masz 50 proc. szans

Pytanie 1 z 12
Czarny kot spokojnie, z godnością i charakterystyczną dla swojego gatunku nonszalancją, przechodzi Ci drogę w poprzek. Według starego przesądu to coś dobrego czy złego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE