Iławianie odpracują długi. Taką szansę dają im władze miasta

2021-05-27 13:32
burmistrz iława
Autor: UM Iława

Osoby mające zadłużenie za wynajmowanie lokali gminnych i będące w trudnej sytuacji materialnej, mają możliwość odpracowania długu w ramach specjalnego programu zainicjowanego przez burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego.

Zgłasza się do mnie wiele mieszkańców, którzy z uwagi na trudną sytuację finansową nie są w stanie spłacić powstałego zadłużenia za wynajmowane mieszkanie socjalne lub komunalne. Program oddłużeniowy to ukłon w ich stronę i możliwość zmniejszenia lub całkowitej likwidacji długu poprzez pracę. Takie rozwiązanie, obok spłacania swoich zobowiązań, jest najuczciwsze wobec osób rzetelnie płacących swoje czynsze- komentuje burmistrz Dawid Kopaczewski.

Masz dług? Odpracuj! Zgodnie z Zarządzeniem najemcy lokali socjalnych i komunalnych mogą skorzystać z„Programu oddłużeniowego odpracowania długu”, jeśli spełnią trzy warunki:

  • zajmują lokal mieszkalny wchodzący w skład zasobu mieszkaniowego miasta;
  • posiadają zadłużenie z tytułu zajmowania lokalu lub wcześniej zajmowanego lokalu wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu miasta i znajdują się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej;
  • wystąpią do Burmistrza Miasta Iławy albo do Iławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – Zarząd Gospodarki Lokalami Spółka z o. o. w Iławie, o zamianę długu za czynsz na świadczenia niepieniężne, czyli po prostu na swoją pracę na rzecz miasta.

Jak odpracować zadłużenie? Zadłużenie odpracować będzie można we wszystkich jednostkach i spółkach miejskich m.in. przy organizacji imprez w Iławskim Centrum Kultury czy Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, czy jako pomoc kuchenna w stołówce szkolnej lub przy pracach porządkowych. Wymiar i czas pracy będzie odpowiednio dostosowany do możliwości osoby korzystającej z programu. O wszystkich warunkach pracy decydować będzie Prezes Iławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Stawka godzinowa za wykonane prace została ustalona w wysokości 14 zł/godz. brutto. Do prac realizowanych w ramach niniejszego programu zaliczać się będą w szczególności:

  • prace porządkowe,
  • drobne prace remontowe i naprawcze,
  • prace ogrodnicze,
  • pozostałe prace wynikające z potrzeb jednostki, w której będą one realizowane

Gdzie się zgłosić? Aby skorzystać z programu należy wypełnić wniosek (do pobrania) i złożyć go w Urzędzie Miasta Iławy ul. Niepodległości 13 lub w siedzibie Iławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego ul. K. Jagiellończyka 16. Po jego rozpatrzeniu podpisywana jest umowa pomiędzy Gminą Miejską Iława a dłużnikiem, która określa warunki i charakter pracy.

Odłóż telefon i żyj. Ważna zmiana w przepisach drogowych

PSYCHOTEST. Jaki jest poziom twojej wrodzonej inteligencji. Zagadki logiczne

Pytanie 1 z 8
Jaki znak należy wstawić między cyfry 3 i 4, aby uzyskać liczbę większą od 3, a mniejszą od 4?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE