GKS Wikielec pomaga w leczeniu Julki za granicą. Dołóż się i ty! [AUDIO]

2020-11-04 14:32

Do klubu GKS Wikielec wpłynęła prośba od państwa Pankowskich z Wikielca o pomoc w sfinansowaniu leczenia chorej córeczki Julii. Działaczy sportowych nie trzeba było dwa razy namawiać, zwłaszcza że w przeszłości pomagali już lokalnym mieszkańcom i dzieciom w leczeniu. Więcej o zbiórce dla Julki Pankowskiej przeczytacie i posłuchacie na ESKA Iława.

Zaczęło się o tego, że do klubu GKS Wikielec wpłynęła prośba od państwa Pankowskich z Wikielca o pomoc finansową na leczenie ich chorej córeczki Julii.

Julia Pankowska urodziła się 6 marca 2019 r. bez lewej gałki ocznej, z rozszczepem wargi i podniebienia.

29 listopada 2019 r. została przeprowadzona operacja zamknięcia rozszczepu. Julia jednak wymaga dalszego leczenia i rehabilitacji. W 2019 r odbyła się pierwsza konsultacja w jednej z niemieckich klinik specjalizujących się w leczeniu bezocza dotycząca dalszego procesu leczenia. Julia miała mieć zakładana protezę. Po konsultacjach we Frankfurcie prowadzący profesor stwierdził że będą potrzebne 3-4 operacje które będą rozłożone w czasie, a w trakcie tego odbywać się będzie protezowanie.

Koszt jednej operacji to około 8 tys. euro, natomiast koszt każdej protezy to 300 euro, które maja być wymieniane co 6 tygodni. Każda pomoc jest cenna prowadzona jest zbiórka pieniężna na zrzutka.pl

GKS Wikielec pomaga w leczeniu Julki za granicą
Autor: WR

Działacze i sportowcy GKS ruszyli z pomocą

Na apel rodziny odpowiedział klub GKS LZS Wikielec. Miejscowi działacze uzbierali 6 tysięcy złotych, które przekazano pani Pankowskiej.

Głównymi darczyńcami są: Krzysztof Sadowski, Marek Kolcz, Janek Borkowy, Bogdan Werder Cymański, Czesław Marcin i Marzena Jackowscy, Jerzy Krakos, Andrzej Maliszewski, Józef Eremus, Krzysztof Bączek, Mariusz Jajkowski.

GKS Wikielec pomaga w leczeniu Julki za granicą
Autor: WR

Chcesz pomóc? Dołącz do Zrzutki!

Jeśli ktoś chciałby wspomóc chore dziecko z Wikielca wystarczy wejść na zrzutka.pl

W czasie oficjalnego przekazania środków pieniężnych była okazja do rozmowy. Reporter Eski Iława rozmawia z matką chorej dziewczynki, wiceprezesem klubu Krzysztofem Sadowskim, radnym i działaczem z Wikielca Mariuszem Jajkowskim - posłuchajcie:

Posłuchaj więcej: O pomocy dla Julii i zbiórce GKS Wikielec - materiał Wiesława Raczkowskiego
Czarna polewka dla rządu - strajk kucharzy w Elblągu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE