Dawna Ostróda w stu ilustrowanych opowieściach. Premiera nowej książki historycznej

2020-12-21 15:20
stara ostróda
Autor: zdj. archiwalne

Do czytelników trafiła właśnie kolejna książka z cyklu Miasta dawnych Prus Wschodnich w stu ilustrowanych opowieściach. Tym razem bohaterem jest dawna Ostróda. Autorem jest Janusz B. Kozłowski od wielu lat zajmujący się historią tego miasta.

Dawna Ostróda to praca ukazująca miasto przed 1945 rokiem, jego dzieje, architekturę i mieszkańców - piszą wydawcy z Oficyny Wydawniczej Retman. - Wydana na najwyższym poziomie edytorskim publikacja zawiera sto cennych ilustracji i obszernych opowieści do nich. Książka, wzbogacona o indeksy (nazw geograficznych, dwujęzyczne spisy ulic), ukazała się w twardej oprawie, albumowym formacie (19,5x28,5 cm), w kolorze, na papierze świetnej jakości. Wydanie pracy Janusza B. Kozłowskiego było możliwe dzięki wsparciu Archiwum Państwowego w Olsztynie oraz Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej „Jodły” w Ostródzie. Autor znany jest także z innych publikacji o Ostródzie takich jak: Dawna Ostróda: Obrazy z życia wschodniopruskiego miasta czy Spacer po dawnej Ostródzie. Jest także kolekcjonerem staroci związanych z tym miastem. Wielokrotnie organizowano wystawy korzystając z jego zbiorów.  

ksiązka ostróda
Autor: mat. wydawcy

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Możesz być dumny, jeśli zdobędziesz 7/10

Pytanie 1 z 10
W którym z tych filmów w jednej ze scen mogliśmy zobaczyć Donalda Trumpa?
Trzeci sezon "Sanatorium miłości". Nowi bohaterowie i miejsce
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE