Dachowanie w Wawrowicach. Kierowca przeżył

2020-05-12 16:53
dachowanie
Autor: KPP NML

Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy pada deszcz to warunki na jezdni mogą być zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej. Przekonał się o tym kierujący skodą, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze i wywrócił auto na dach.

Wczoraj ok. godz. 17:00 w Wawrowicach doszło do kolizji drogowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący skodą nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. W efekcie stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na prawe pobocze drogi i doprowadził do wywrócenia auta na dach. Mężczyzna podróżował sam. Nic mu się nie stało. Został ukarany mandatem.

Kierowco noga z gazu
To już kolejne zdarzenie drogowe na drodze wojewódzkiej 538 w Wawrowicach. Z uwagi na dużą ilość zdarzeń na tym odcinku już kilka miesięcy temu policjanci wnioskowali do zarządcy drogi o ustawienie znaków drogowych w postaci ograniczenia prędkości do 40 km/h oraz znaku ostrzegawczego informującego o śliskiej nawierzchni po opadach deszczu. Mimo tych działań w dalszym ciągu dochodzi tam do zdarzeń, których przyczyną jest niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE