Co z budową centrum dystrybucyjnego w gminie Gietrzwałd? Radni zdecydowali

2023-01-23 12:00
Co z budową centrum dystrybucyjnego w gminie Gietrzwałd? Radni zdecydowali
Autor: Canva/ gietrzwald.pl Co z budową centrum dystrybucyjnego w gminie Gietrzwałd? Radni zdecydowali

O centrum dystrybucyjnym sieci Lidl, które ma powstać w gminie Gietrzwałd pod Olsztynem, zrobiło się głośno w całej Polsce. Nie wszystkim bowiem nowa inwestycja się spodobała. Ostatecznie jednak radni dali budowie magazynu zielone światło.

Budowa centrum dystrybucyjnego sieci Lidl w gminie Gietrzwałd

Sieć sklepów Lidl rozwija swój system logistyczny, planując otwarcie kolejnego magazynu w Polsce. Najnowsze centrum dystrybucyjne ma powstać w gminie Gietrzwałd pod Olsztynem – w odległości około 1 km od centrum wsi Gietrzwałd. Powierzchnia pod planowaną inwestycję wynosi około 413 743 m2. Dojazd do inwestycji w okresie budowy i eksploatacji odbywać się będzie wyłącznie poprzez zjazd z DK16 w drogę powiatową 1370N. Na koszt inwestora zostanie przebudowana i poszerzona droga powiatowa oraz zostanie wybudowana ścieżka rowerowo-piesza na odcinku około kilometra.

Radni zdecydowali

Okazało się jednak, że nie wszystkim nowa inwestycja się podoba. Część mieszkańców uważa, że magazyn zaburzy krajobraz i wyjątkowy charakter tego miejsca. Jak poinformował wójt gminy Gietrzwałd, Jan Kasprowicz, do urzędu wpłynęły pisma oraz petycje zarówno popierające inwestycje, jak i wyrażające sprzeciw. Wszystkie obawy poddano dyskusji w trakcie sesji rady gminy Gietrzwałd, która odbyła się w czwartek (19 stycznia). Ostatecznie radni odrzucili petycję przeciwko budowie centrum dystrybucyjnego, dając tym samym zielone światło na realizację inwestycji.

Tylko się POWIESIĆ... Potworne PODWYŻKI czynszów! Polacy są WŚCIEKLI | Komentery
Źródło: Co z budową centrum dystrybucyjnego w gminie Gietrzwałd? Radni zdecydowali
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE