Chcesz założyć własny biznes? Iławski PUP ma dla ciebie pieniądze

2020-10-30 13:01
PUP Iława
Autor: Starostwo Iławskie

Po raz kolejny w tym roku można starać się o środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Nabór wniosków już ruszył w Powiatowym Urzędzie Pracy w Iławie.

Jak informują władze starostwa iławskiego pula środków do rozdysponowania na dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz na refundację kosztów na wyposażenie lub doposażenie stanowisk pracy wynosi łącznie 600 tys. zł.

- W przypadku dofinansowania rozpoczęcia działalności gospodarczej maksymalna wysokość wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako osoby bezrobotne, wynosi 25 tys. zł - tłumaczą urzędnicy. - Starać się mogą o nie osoby bezrobotne mieszkające na terenie gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z terenu powiatu iławskiego, z wyłączeniem mieszkańców Iławy i Lubawy oraz osoby bezrobotne, które utraciły pracę w okresie stanu epidemii COVID-19.

Te same kryteria będą musiały spełnić osoby bezrobotne zatrudniane w ramach refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Nabór zostanie zakończony w dniu, w którym wartość złożonych wniosków przekroczy 200% limitu będącego w dyspozycji urzędu.

Pełna dokumentacja obu naborów dostępna jest na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie w zakładkach: dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Próbował połączyć się z duchami nazistów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE