Akcja Stary Rower Przekaż Dalej. Czekają na nie dzieci z domów dziecka [AUDIO]

2020-12-19 13:22
rower mural
Autor: Engin Akyurt - Pixabay Czwarta edycja akcji Stary Rower Przekaż Dalej. Czekają na nie dzieci z domów dziecka

Właśnie wystartowała już czwarta edycja akcji charytatywnej, podczas której zbierane są stare rowery. Te, po odnowieniu, mogą dać sporo frajdy dzieciom z domów dziecka w całym regionie!

Już czwarty raz sklep Biker Budzyk i jego właściciel Damian Budzyński organizują akcję charytatywną, która daje nowe życie starym rowerom.

W poprzedniej edycji znów zebrano pokaźną ilość dwukołowców oraz wiele rowerów, z których części pozwoliły na zmontowanie bezpiecznych, nowych dwóch kółek. Te powędrują do potrzebujących dzieci z domów dziecka w całym regionie, m.in w Pacółtowie, Brodnicy oraz Wroniu niedaleko Wąbrzeźna.

- Od czterech lat organizujemy taką zbiórkę świąteczną. Zbieramy rowery z terenu miasta i okolicy, przekazujemy je do placówek wychowawczych, domów dziecka, itp. Do tej pory udało nam się dostarczyć 200 rowerów. Opcje przekazania są dwie, można rower samemu przyprowadzić lub skontaktować się z naszymi sklepami, raz w tygodniu robimy objazd miasta oraz okolicy do 10km od każdego z punktów - mówi Damian Budzyński z Biker Budzyk, pomysłodawca akcji.

Damian Budzyński z Biker Budzyk Iława
Autor: djk Akcja Stary Rower Przekaż Dalej. Czekają na nie dzieci z domów dziecka
Posłuchaj Więcej: O charytatywnej zbiórce starych rowerów - Damian Budzyński, właściciel Biker Budzyk

Akcja zbiórki zmieniła się w ruch społeczny

Do akcji w tym roku przyłączyły się Galeria Jeziorak oraz KS Jeziorak Iława. Jak powiedział nam pomysłodawca akcji, to nie jest już akcja jednego podmiotu, jednego sklepu, a coraz większy ruch społeczny.

Rowery można dostarczać do punktów:

  • Sklep w Iławie przy ulicy Wojska Polskiego 2a
  • Sklep w Brodnicy przy ulicy Podgórnej 47 
  • stoisko w Galerii Jeziorak w Iławie

Można też skontaktować się na przykład z iławskim sklepem (tel. 796-262-961) i zamówić odebranie roweru.

Każdy kto odda swoje stare dwa kółka, może otrzymać upominek, gadget Jezioraka lub voucher na pizzę lub zniżkowy na zakup nowego roweru. Ilość ich jednak jest ograniczona.

Akcja zbierania starych rowerów w sklepach Biker Budzyk potrwa do końca grudnia 2020.

biker budzyk zbiórka rowerów
Autor: Biker Budzyk
PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE